Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

Lifestyle

Kto wygra EURO 2024? Faworyci bukmacherów, kursy i typy

Kto wygra EURO 2024? Faworyci bukmacherów, kursy i typy

W zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy w Niemczech nie zabraknie wielkich firm. Poza gospodarzem turnieju chęć odniesienia zwycięstwa na Starym Kontynencie będą miały jeszcze inne renomowane drużyny. Głodni sukcesu są obrońcy tytułu, czyli Włosi, zawsze groźna jest reprezentacja Francji, a nie można zapominać o takich ekipach, jak Portugalia, Anglia czy Hiszpania. Czy to jedyni faworyci Euro 2024? Jakie szanse do zdobycia mistrzostwa Europy ma reprezentacja Polski? Gdzie znaleźć najlepsze kursy bukmacherskie?

Mistrzostwa Europy 2024 – kursy i typy na mecze Polaków

Polska drużyna wystąpi na piątych mistrzostwach Europy z rzędu. Zdecydowanie najlepiej wspomina turniej z 2016 roku, kiedy udało jej się wyjść z grupy i otrzeć o półfinał. W pamiętnym konkursie rzutów karnych w ćwierćfinale lepsi okazali się jednak Cristiano Ronaldo i spółka, czyli Portugalia. W trzech pozostałych edycjach mistrzostw Europy już tak dobrze biało-czerwonym nie poszło. Nie dana im była faza pucharowa Euro, a w przypadku Euro 2024 również może być o nią trudno. Zdaniem bukmacherów Polska będzie się musiała nieźle napocić, aby okazać się lepszą od wymagających przeciwników w fazie grupowej. Przed drużyną Michała Probierza skomplikowane zadanie na turnieju, gdzie nikt nie stawia jego piłkarzy pośród nawet odległych faworytów.

Tam jej rywalami będą Francja, Holandia oraz Austria. Zdaniem bukmacherów największe szanse daje się reprezentacji Francji, a później Holendrom. Polska, której areną zmagań będzie grupa D, w żadnym meczu nie będzie faworytem. Nieco większe szanse daje się jej tylko w starciu z Austriakami, gdzie kursy bukmacherskie na biało-czerwonych oscylują w okolicy 3.40. Taką propozycję prezentuje swoim graczom renomowana firma STS:

 • Polska – Holandia, kurs na Polaków 4.75
 • Polska – Austria, kurs na Polaków 3.40
 • Francja – Polska, kurs na Polaków 9.00

Kto wygra Euro 2024? Faworyci bukmacherów

Faworyci Euro 2024 nie różnią się przesadnie od tych, których typowano do walki o każde poprzednie mistrzostwo Europy w XXI wieku. Najlepsze drużyny Europy nie zmieniają się przez dekady, stąd głównymi faworytami bukmacherów w niemieckim turnieju są reprezentacje Francji oraz Anglii. Oba zespoły mają ogromny potencjał i w ostatnim czasie regularnie go pokazywały. Francuzi wygrali mundial w 2018 roku, a w 2022 roku dotarli do jego finału. Anglicy zaś w ostatnich latach urośli w siłę i są finalistami poprzednich mistrzostw Europy. To wyraźni faworyci Euro 2024, a pozostałe drużyny mają znacznie mniejsze szanse.

Kolejnym typem na to, kto wygra Euro 2024, są gospodarze, czyli reprezentacja Niemiec. W poprzednich latach „Die Mannschaft” są drużyną bardzo chwiejną i zawodzącą, lecz historia mistrzostw Europy w piłce nożnej pokazuje, że zawsze należy się z nimi liczyć. Tym bardziej że turniej odbędzie się na ich ziemi, a finał zaplanowano na słynnym Stadionie Olimpijskim w Berlinie. By być w gronie kandydatów do tego, kto wygra mistrzostwa Europy, zasługują też Hiszpanie oraz Portugalczycy. Dopiero w dalszej kolejności są Włosi i Holendrzy. Zakłady bukmacherskie STS oferują obstawiającym następujące typy:

 • Francja – 4.50
 • Anglia – 4.50
 • Niemcy – 7.00
 • Hiszpania – 9.00
 • Portugalia – 9.00
 • Belgia – 15.00
 • Włochy – 15.00
 • Holandia – 17.50

Która drużyna ma największe szanse na wygraną na EURO 2024?

Trudno stwierdzić, kto wygra Euro 2024. Bukmacherzy twierdzą, że największymi faworytami są wspomniani Anglicy (grupa C) oraz Francuzi (z grupy D), z czym trudno się nie zgodzić. Jednakże o zwycięstwo na czempionacie w Niemczech będą również walczyć inne renomowane reprezentacje. Poza tym nikt nie stawiał na to, że w finale Euro 2016 wystąpią Portugalczycy, niestawiani pośród największych faworytów. Jednakże zrobili to i osiągnęli historyczny sukces na turnieju rozgrywanym na francuskiej ziemi. Mistrzostwa Europy jeszcze nieraz zaskoczą kibiców.

Dla losów Euro 2024 znaczenie może mieć poziom skomplikowania fazy grupowej. Niemcy, których areną zmagań będzie grupa A, powinni wywalczyć spokojny awans. Dodatkowo będą ich wspierać trybuny, co zawsze ma znaczenie w drodze po zwycięstwo. Najciekawsza zdaje się natomiast grupa B. Zmierzą się w niej Włochy, Hiszpania, Chorwacja oraz niemająca nic do stracenia Albania. Takie batalie potrafią zmęczyć, a kwestia przygotowania fizycznego będzie miała na Euro 2024 kluczowe znaczenie.

Będący wśród pierwszoplanowych faworytów Euro 2024 Anglicy mają łatwiejszą stawkę niż Francuzi. Słowenia, Dania i Serbia nie powinny im zagrozić, tym bardziej że ostatnio miewały swoje problemy. Finaliści ostatniego mundialu z kolei będą musieli radzić sobie z zawsze twardą Holandią oraz rozpędzonymi Austriakami. Tylko… Polacy nie powinni stanowić dla nich kłopotu w grupie D na Euro 2024.


Bukmacherzy dostępni na stronie sts.pl.blog.euro-2024 to legalni bukmacherzy działający w Polsce w oparciu o zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich na terenie RP. Gra u nielegalnych bukmacherów to przestępstwo.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze