Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

Siłownia

Ławka treningowa – jak kupić najlepszą?

Ławka treningowa – jak kupić najlepszą?

Zastanawiasz się, jak zadbać o swoją sylwetkę? Jak wyrzeźbić wybrane partie mięśniowe? Ławka treningowa okaże się w tym przypadku rozwiązaniem na wszystkie wątpliwości. I choć wielu osobom kojarzy się głównie z wyciskaniem siódmych potów przez kulturystów i profesjonalnych sportowców, w istocie jest uniwersalnym i bardzo prostym przyrządem, którego możliwościami można cieszyć się nawet w zaciszu własnego domu.

Dlaczego warto ćwiczyć na ławce treningowej?

Powodów przemawiających na korzyść ławeczki treningowej jest wiele. Do najważniejszych z nich zaliczyć można angażowanie do pracy różne partie mięśniowe. Ich prosta i uniwersalna konstrukcja oferuje szerokie spektrum ćwiczeń. W konsekwencji, można na niej kształtować zarówno dolne, jak i górne partie ciała. Wszystko zależy od upodobań i oczekiwań osoby ćwiczącej. Ławka treningowa nie tylko rzeźbi mięśnie, ale również je modeluje, rozbudowuje i wzmacnia. Dzięki temu, stają się bardziej wytrzymałe. Jej korzystanie to również nieoceniony środek, który pomoże w utrzymaniu odpowiedniej sylwetki. Powinny na niej ćwiczyć osoby, które walczą z nadprogramowymi kilogramami.

O czym pamiętać kupując ławkę treningową?

Aby trening z użyciem ławki był efektywny, ważny jest jej odpowiedni dobór. Pierwszym z najważniejszych czynników jest maksymalne obciążenie. Dotyczy to w szczególności tych osób, które zamierzają wykorzystać przyrząd do wyciskania ciężarów. W tym wypadku, ławka treningowa musi być na tyle solidna i wytrzymała, aby nie tylko utrzymać ciężar ciała ćwiczącego, ale również stojaka na sztangi czy wsporników. Kolejnym, równie ważnym aspektem jest rozmiar ławki, w szczególności, gdy dysponujemy małym i ograniczonym metrażem. Na szczęście asortyment tych przyrządów obfituje w wiele możliwości, spośród których dużym uznaniem cieszą się modele składane. Takie rozwiązanie ułatwia przechowywanie sprzętu, zwłaszcza gdy z uwagi na niewielką przestrzeń, nie ma możliwości wygospodarowania odrębnego pomieszczenia na siłownię.

W dalszej kolejności wymienić należy wygodę użytkowania, za którą przemawia model tapicerowany, podnoszący komfort treningu czy bezpieczeństwo. W tym zakresie liczy się odpowiednio szerokie oparcie, z regulowanym nachyleniem i siedzeniem.

Tego nie rób!

Ławka treningowa znajduje się na wyposażeniu wielu sklepów. Niemniej jednak, jej zakupu warto wystrzegać się z hipermarketu. Dlaczego? Mianowicie z obawy przed jej kiepską jakością. Niska cena jest bowiem efektem słabego wykonania, która w decydującym zakresie przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania. Ławeczkę o wiele lepiej kupować w znanych i renomowanych sklepach z wyposażeniem sportowym, które oprócz szerokiej oferty zapewnią stabilny i wysoce jakościowy sprzęt – do codziennego lub okazjonalnego ćwiczenia!

Udostępnij

O autorze