Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

Styl Życia

Obóz zimowy – udane ferie w śnieżnej krainie.

Obóz zimowy – udane ferie w śnieżnej krainie.

Co gwarantuje udane ferie? Oczywiście – udane zimowisko! Dzieci mają wolne od szkoły jedynie dwa tygodnie, a więc warto zapewnić im w tym czasie jak najwięcej atrakcji i najskuteczniejszy odpoczynek. Obozy zimowe organizowane są zarówno dla dzieci w wieku 8-12 lat, jak i dla młodzieży do 18 roku życia. Oferta wyjazdów jest tak bogata, że każde dziecko znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Najpopularniejszy i najczęściej spotykany obóz zimowy znajdziemy zwłaszcza w górach. W Polsce chętnie wybierane miejscowości to Szklarska Poręba, Szczyrk, Wisła, Murzasichle, Małe Ciche, Poronin, Zakopane, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec i inne. Generalnie wszędzie tam, gdzie są wysokie góry i dobra infrastruktura.

To właśnie w tych miejscowościach co roku śniegu jest pod dostatkiem. W północnej i środkowej Polsce widok białego puchu jest bardzo rzadki i coraz mniej będzie się pojawiał z powodu zmian klimatycznych. Dlatego decydując się na obóz zimowy warto wybrać ten organizowany właśnie w górach.

Jaki obóz zimowy wybrać?

Oferta obozów zimowych jest naprawdę duża. Najwięcej jest obozów zimowych sportowych związanych ze sportami zimowymi. Zimowisko narciarskie, zimowisko snowboardowe oraz zimowisko łyżwiarskie – oto najchętniej wybierane obozy zimowe. Dostępne na rynku są również obozy zimowe tematyczne. Wśród nich znaleźć można obozy artystyczne, jeździeckie, przygodowe, naukowe, językowe, kulinarne, komputerowe, fabularne i wiele więcej.

Obóz zimowy, a narty i snowboard.

Najpopularniejszymi obozami zimowymi są obozy narciarskie oraz snowboardowe. Polegają one przede wszystkim na nauce jazdy na nartach czy też desce. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych instruktorów. Uczestnicy tych obozów zimowych  dzieleni są na grupy pod względem wieku, jak i stopnia zaawansowania. Dzięki temu każdy uczestnik będzie ćwiczył z osobami o podobnych predyspozycjach. Zajęcia prowadzone są codziennie przez około 4-5 godzin. Wśród dzieci większym zainteresowaniem cieszy się obóz narciarski, w przypadku młodzieży jest to obóz snowboardowy.

Obóz zimowy, a łyżwiarstwo.

Obóz zimowy łyżwiarski również cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno przez dzieci, jak i młodzież. Jest to świetna alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za nartami czy też snowboardem.Codzienne zajęcia na lodowisku dostarczają mnóstwo zabawy. Organizatorzy turystyki dziecięcej wybierają zadaszone lodowiska, aby złe warunki atmosferyczne nie mogły wpłynąć na zajęcia. Zimowisko łyżwiarskie jest dostarcza mnóstwo radości ale też pozytywnie wpływa na kondycję i koordynację uczestników.

Jaki wybrać profil na obóz zimowy?

Oprócz obozów zimowych związanych ze sportami zimowymi na uczestników czekają takie wyjazdy jak:

– obóz fotograficzny

– obóz przygodowy

– obóz artystyczny

– obóz komputerowy

– obóz chillout

– obóz RPG

– obóz anime i mangi

– obóz językowy

– obóz survivalowy

– obóz lego

– i wiele więcej.

Obozy zimowe – dlaczego warto zapisać dziecko?

Obóz zimowy to świetna zabawa. Uczestnicy nie tylko mogą nauczyć się nowych aktywności ale także podszlifować swoje umiejętności. Czas na obozach zimowych jest bardzo dobrze zorganizowany. Nie ma mowy o nudzie. Zabawy w towarzystwie rówieśników, interesujące zajęcia, ciekawe wycieczki – to wszystko sprawia, że obóz zimowy jest niesamowitą przygodą, którą dzieci chcą co roku powtarzać.

Udostępnij

O autorze