czarny portfel na zamek czy na zatrzask

Zastanawiając się nad wyborem portfela, pewnie wiele myślimy o pojemności, kroku, kolorze, materiale z jakiego portfel jest wykonany, ale niewiele z nas zastanawia się poważnie nad zapięciem. A to przecież dość kluczowe w przypadku portfeli.

Portfel damski – portfele na zamek czy na zatrzask?

Wśród najpopularniejszych modeli sprzedawanych w sklepach internetowych jest oczywiście portfel na zamek. Jak twierdzą specjaliści ze sklepu z galanterią skórzaną, popyt na tego rodzaju portfele jest przez cały rok.

Zaletą portfeli zapinanych na zamek jest przede wszystkim duża wytrzymałość, stąd nie trzeba obawiać się o konserwacje takiego portfela. Zdaniem naukowców im większy portfel, tym trudniej nam będzie go zapomnieć lub zgubić.

Portfele damskie na zamek mogą okazać się znacznie pojemniejsze niż ich odpowiedniki czyli portfele na zatrzask czy guzik. Portfela na zatrzask nie da się zamknąć, jeśli jest za bardzo wypchany, co więcej jeśli często będziemy próbować to zrobić, ukryty pod skórą zatrzask, w końcu wypracuje w wierzchniej warstwie skóry dziurę, a to może być bardzo trudne do naprawienia. Inaczej sytuacja ma się w przypadku portfela na zamek. Ten zapnie się prawie zawsze, a nawet jeśli się nie zapnie, można docisnąć i ponownie próbować. Nawet jeśli pewnego razu okaże się, że między ząbki zamka coś się dostało, a my i tak próbowaliśmy portfel zamknąć, może dojść do uszkodzenia zamka, ale to nie aż tak wielki problem. Zamek można szybko i tanio wymienić – czyli sytuacja ma się zupełnie inaczej niż w przypadku portfela na zatrzask czy zacisk.

Portfel na zamek czy na zatrzask dla mężczyzny?

Jeśli przejrzeć oferty sklepów internetowych z portfelami, zarówno tymi tekstylnymi jak i skórzanymi, szybko zauważymy, że męskich portfeli na zamek jest niewiele. Potwierdzają to specjaliści od galanterii, dlaczego tak się dzieje? Trudno jednoznacznie wyjaśnić. Złośliwi twierdzą, że dlatego wśród męskich portfeli nie ma tych na zamek, bo mężczyznom trzeba do minimum zredukować zakres obowiązków, by mogli sobie z nim poradzić. Generalnie brak portfeli na zamek wiąże się z tym, że panowie w swoich portfelach nie trzymają tyle rzeczy, ile panie. Tu nie ma więc problemu, że po flet się nie domknie. Męskie portfele nie są aż tak grube jak damskie, w związku z brakiem skłonności do gromadzenia kart lojalnościowych czy starych rachunków.

Wśród portfeli dla mężczyzn zdecydowanie królują te bez żadnego zapięcia i te na jeden zatrzask, najczęściej taki zewnętrzny, dopinany paskiem. W większości przypadków kroje są proste i mamy do wyboru albo prostokąt, albo kwadrat. Im mniej zdobników, tym lepiej. Najpopularniejsze według specjalistów ze sklepów są portfele proste i klasyczne.

Portfel na zamek na prezent

Jeśli planujemy kupić komuś portfel, powinniśmy kierować się jego, a nie naszą własną estetyką. Jeśli prezent ma być dla kobiety, niech portfel będzie dość duży i wygodny. Dla dziewcząt, najlepsze będą portfele z kolekcji młodzieżowych. Charakteryzują się one ciekaw kolorystyką, dużą ilością ozdób. Często będą wręcz przestylizowane, ale takie gusta mają nierzadko nastolatki. Dla kobiet dojrzalszych kolorystyka i liczba zdobień powinna być znacznie mniejsza, chyba, że mamy sprezentować portfel wyjątkowo barwnej osobowości. Jak twierdzą specjaliści dużą popularnością wśród kobiet cieszą się sezonowo portfele w bardzo stonowanych kolorach. Brązy, szarości i czernie są zawsze na czasie. Jeśli chodzi o pory roku, kobiety znacznie częściej niż mężczyźni skłonne są zmieniać portfel zależnie od tego czy na dworze jest ciepło czy zimno. I tak pod choinkę – jak potwierdzają specjaliści – najczęściej kupowany model to portfel na zamek w kolorze czerwonym. W okolicach Dnia Matki najczęściej sprzedają się portfele w różach, błękitach i zieleniach, trochę rzadziej żółte i czerwone, a najrzadziej klasyczne brązowe.

Jeśli planujemy sprezentować portfel mężczyźnie, dobrze jest wiedzieć jakiego typu portfel nosi na co dzień i co najbardziej lubi. Jeśli takiej wiedzy nie mamy, warto zainwestować w coś klasycznego. Najlepiej jeśli będzie to portfel na zatrzask, a nie portfel na zamek w kolorze brązowym lub czarnym. Najbezpieczniejsze według specjalistów są ciemne brązy i kolor czarny – największe w ich przypadku jest prawdopodobieństwo, że mężczyźnie portfel będzie pasował do każdej stylizacji. Warto kupować na prezent dla mężczyzny portfel mały. Im większy bowiem portfel tym statystycznie mężczyzna mniej zadowolony. Nadal ogromny odsetek panów nosi portfele w tylnej kieszeni spodni, tak więcej trzeba brać to pod uwagę kupując portfel na prezent. Tylko dla znajomych mężczyzn wybierajmy modele nieklasyczne tylko np. obszyte kolorową nitką czy takie z perforacją na wierzchniej stronie. Nawet jeśli klasyczny portfel nie wygląda jak superprezent znaczna część mężczyzn z właśnie takiego prezentu będzie najbardziej zadowolona.

Dla chłopców i młodych mężczyzn można się zastanowić nad portfelem nieco bardziej w „luźnym stylu”. Może być w mniej typowym kolorze, z obszyciem czy wystającym guzikiem. Można zainwestować w portfel z zewnątrz zupełnie klasyczny, ale w środku skrywający kolorową wstawkę. W przypadku młodych mężczyzn klasyka nie jest już tak wysoko ceniona i można trochę posksperymentować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *