Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

Sport

Surfowanie – dlaczego warto?

Surfowanie – dlaczego warto?

Surfowanie potrafi zachwycić… Któż z nas nie zna zdjęć piaszczystych plaż i uśmiechniętych sportowców dzielących się swoimi doświadczeniami? Te widoki, które wpisane są w różne rodzaje sportów wodnych, wcale nie muszą – jak się okazuje – stanowić egzotycznego doznania. Rosnąca popularność uprawiania surfingu sprawia, że coraz więcej osób korzysta z możliwości poskramiania fal. Co powinieneś wiedzieć na ten temat? Dlaczego warto zdecydować się na surfing?

1. Surfowanie – wszechstronny sport

2. Lek na stres

3. Wyjątkowa rozrywka

4. Możliwość podróżowania

5. Coś dla indywidualistów

Dobry moment, aby zacząć jest zawsze. Umiejętnie przeprowadzona nauka surfingu sprawi, że nawet początkujący szybko zaczną rodzić sobie z kolejnymi falami. Surfowanie to wyjątkowa rozrywka dla starszych i młodszych, dla kobiet i mężczyzn.

Surfowanie – wszechstronny sport

Aktywność na desce surfingowej to znakomity pomysł dla wszystkich miłośników intensywnego trybu życia i pracy nad ciałem. Surferzy spędzają przeciętnie 85% czasu na wiosłowaniu, by przedostać się przez strefę załamania fal i wypłynąć na szczyt. To doskonała droga do wzmocnienia mięśni ramion i klatki piersiowej. Z kolei utrzymywanie równowagi korzystnie wpływa na plecy, gorset oraz kondycję nóg. Wiele zależy od tego, jak silny wiatr towarzyszy działaniu, z pewnością jednak można powiedzieć o surfowaniu, że to seria krótkich, intensywnych wysiłków łączących dynamikę i wytrzymałość.

Lek na stres

Wielu doświadczonych surferów może to potwierdzić: fale i deska to idealny lek na stres. Sąsiedztwo wody (niezależnie czy mowa o morzu czy oceanie), plaży, szum fal, świeże powietrze czy jod – warto surfować, aby zmęczyć się fizycznie, a jednocześnie odświeżyć psychicznie.

Wyjątkowa rozrywka

To świetna forma spędzania wolnego czasu zarówno dla początkujących, jak i wprawionych w surfowaniu – wystarczy dopasować warunki do stopnia zaawansowania, a stawiając kroki „po falach” po raz pierwszy, wybrać szkołę, która rozwieje wszelkie wątpliwości. Surfing nie zna rutyny – wiele zależy od fali i wiatru.

Możliwość podróżowania

Surfing dla wielu osób stanowi znakomity pretekst do podróży – choćby na koniec świata. Możliwości w tym zakresie są dość szerokie. Najlepsze warunki do surfowania, gdy stawiasz pierwsze kroki, oferuje Półwysep Helski, jeśli jednak liczysz na inne fale, wyjątkową plażę i idealne warunki szukaj w Australii, Nowej Zelandii, Kalifornii, Zachodniej Europie. Wszystko zależy od tego, na jaką przygodę liczy surfer i co jest jego głównym celem. Wrażeń poszukiwać możesz na całym świecie.

Coś dla indywidualistów

Cenisz wypoczynek nad wodą, ale jesteś znudzony pływaniem, a zatłoczone plaże cię odstraszają? Trudno wyobrazić sobie lepszą opcję niż deskę surfingową. Niewiele jest miejsc, które możesz mieć tylko dla siebie, ale dobre fale z pewnością do nich należą.

Udostępnij

O autorze