Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

Sport

Dresy piłkarskie – jakie wybrać?

Dresy piłkarskie – jakie wybrać?

Każdemu piłkarzowi, zarówno zawodowemu, jak i amatorowi, potrzeby jest do treningu dres piłkarski. Jego wybór nie może być jednak przypadkowy. Dobry dres piłkarki to taki, który zapewnia wygodę i komfort poruszania się w nim. Jaki zatem komplet dresów piłkarskich wybrać?

Jakie dresy piłkarskie?

Wybór konkretnego dresu piłkarskiego zależy przede wszystkim od konkretnych potrzeb zawodnika. Bardzo ważna jest tu również pora roku, w której odbywają się treningi. W przypadku treningów latem bądź wyłącznie w hali wystarczyć mogą krótkie spodenki i t-shirt. Jeśli jednak treningi odbywają się przez cały rok i to na zewnątrz to komplet dresów piłkarskich musi składać się również z długich spodni dresowych i bluzy. W przypadku bluzy wybrać można bądź taką zapinaną na zamek, bądź taką zakładaną przez głowę.

Materiał wykonania

Dobre dresy piłkarskie muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału. Gra w piłkę nożną to w końcu częste upadki czy szarpaniny. Dresy muszą wszystkie tego typu sytuacje wytrzymać. Dobrym rozwiązaniem może być zatem wybór dresów wykonanych z gładkiego i przylegającego do ciała materiału, który dodatkowo cechować będzie się podwyższoną trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Warto postawić również na dresy wykonane z materiału poliestrowego. Taki materiał bowiem bardzo dobrze odprowadza wilgoć. Poza tym zapewnia termoregulację. Dzięki temu dres nie nasiąka, a tym samym nie obciąża zawodnika. Na rynku dostępne są także dresy wyposażone w specjalne systemy wentylacyjne. System taki skutecznie odprowadza pot oraz chroni zawodnika przed przegrzaniem. Innym rozwiązaniem mogą być dresy ze wstawkami siateczkowymi. Szczególną uwagę przy wyborze dresów piłkarskich zwrócić należy, kupując dresy na zimę. W tym przypadku dobrym wyborem mogą być dresy wykonane z grubszego materiału syntetycznego. Taki materiał skutecznie zabezpiecza przed utratą ciepła. Bardzo szeroki asortyment dresów piłkarskich oferuje m.in. sklep internetowy sporttiw.pl.

Rozmiar dresów piłkarskich

Kupując dresy piłkarskie, pamiętać trzeba o właściwym doborze rozmiaru. W tym przypadku sugerować należy się swoim standardowym rozmiarem. Chcąc jednak zapewnić sobie większą swobodę i płynność ruchów, wybrać można dresy nieco luźniejsze. Pamiętać jednak trzeba, aby dresy nie były zbyt luźne. W takim przypadku mogą one bowiem obniżać komfort wykonywania ćwiczeń na treningu. Na szczęście producenci odzieży sportowej oferuje dresy w bardzo wielu rozmiarach. Dzięki temu nikt nie będzie miał problemu z doborem tego optymalnego.

Udostępnij

O autorze