Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

Siłownia

Damski strój na siłownię – jak go skompletować?

Damski strój na siłownię – jak go skompletować?

Nie od dziś wiadomo, że kobiety lubią otaczać się ładnymi rzeczami i w modzie stawiają na jakość, wygodę i dobry design. Nie inaczej jest w przypadku stroju na siłownię. O ile ten może, a nawet powinien motywować do działania poprzez kolorystykę czy wzornictwo, o tyle najważniejsza jest jego jakość, która zapewni komfort w trakcie treningu. Czym się kierować przy wyborze ubrań sportowych i co warto brać pod uwagę, żeby połączyć funkcjonalność z nieobalanym wyglądem? Podpowiadamy.

Strój na siłownię ma być skrojony na miarę potrzeb

Odzież sportowa damska to absolutny must have, który wejdzie w skład zestawu, jaki powinien się znaleźć w damskiej torbie treningowej. Jej skompletowanie często jednak bywa dość ciężkie, szczególnie dla tych kobiet, które dopiero rozpoczynają przygodę z trenowaniem na siłowni. Co więcej, wybór odzieży dedykowanej ćwiczeniom jest tak duży, że często bardzo ciężko jest odnaleźć się w gąszczu propozycji. Tutaj jednak warto wziąć głęboki oddech i po prostu podejść do sytuacji pragmatycznie. 

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem determinującym dobry wybór stroju na siłownię jest jego dopasowanie do sylwetki. Powinien on ją opinać, ale nie na tyle, żeby był po prostu zbyt ciasny. Wybierając dane modele zwracajmy uwagę na to, aby zostawić sobie troszkę zapasu. Dzięki temu zapewnimy cyrkulację powietrza. 

Damskie ubrania na siłownię – kompletujemy strój

W sportowym zestawie każdej kobiety nie może zabraknąć odpowiedniego sportowego biustonosza. Bez niego nie ma sensu rozpoczynać treningu, aby nie otrzymać efektu odwrotnego do zamierzonego. Bardzo ważną częścią stroju sportowego jest także koszulka lub top. Powinny być one wykonane z elastycznego, przepuszczającego powietrze materiału, który zapewni ponadto pełną swobodę ruchów. Pamiętajmy o tym, że przepocone ubrania są idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii, dlatego też ubrania powinny wykazywać właściwości antybakteryjne i przy tym nie powinny wchłaniać wody. 

Bardzo ważnym elementem wyposażenia sportowej torby są także legginsy. Występują w różnych wariantach, od zakrywających całe nogi, po długość 3/4. To, na który z modeli się zdecydujemy jest uwarunkowane naszymi indywidualnymi predyspozycjami oraz upodobaniami. Warto także zastanowić się nad ich stanem. Modele z wysokim są bardzo wygodne, a poza tym zakrywają wszelkie mankamenty sylwetki. Nie są jednak wyznacznikiem komfortu, gdyż ten jest odczuwalny przez każdego w inny sposób. Jeśli nie jesteśmy fanami legginsów, wówczas sprawdzą się równie dobrze krótkie spodenki lub spodnie dresowe. Bez względu na to, na którą opcję postawimy, podobnie jak w przypadku koszulek, koniecznie zadbajmy o jakość ich wykonania oraz materiału. 

Koniecznie zainwestujmy także w wysokiej jakości obuwie, które znacznie wpłyną na jakość przeprowadzanego treningu. Na pewno przyda się także sportowa bluza, szczególnie po zakończonych ćwiczeniach. 

Udostępnij

O autorze