Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

LifestylePoradnik

4 rady dla par – jak urozmaicić swoje życie seksualne?

4 rady dla par – jak urozmaicić swoje życie seksualne?

Udane życie seksualne to jeden z filarów udanego związku. Jednak nawet do namiętnego związku po kilku latach może zakraść się rutyna. Sprawdźcie, kilka prostych porad na temat tego, jak urozmaicić swoje życie seksualne i otworzyć się na nowe doznania z ukochaną lub ukochanym.

Nowe pozycje seksualne

Najłatwiejszych sposobem na urozmaicenie pożycia jest wypróbowanie nowych pozycji seksualnych. Większość par ma kilka swoich ulubionych pozycji, które używa naprzemiennie. Nawet jeśli dana pozycja dostarcza nam dużej przyjemności, to po dłuższym czasie może stać się nużąca. Warto więc poeksperymentować i spróbować czegoś nowego. Zacząć można od szczerej rozmowy z partnerem, na temat tego, jakich pozycji chciałby spróbować. Dużą przyjemność partnerce mogą dać na przykład pozycje ułatwiające stymulację punktu G.

Wyjdźcie ze swojej strefy komfortu

Często nie ważne jest jak, ale również gdzie. Jeśli Wasze życie intymne ogranicza się do sypialni to czas najwyższy to zmienić. Jeśli tylko macie taką możliwość spróbujcie seksu w salonie czy nawet w kuchni. Taka zmiana otoczenia może podziałać na Was oboje naprawdę stymulująco. Najodważniejsi mogą spróbować nawet poszukać przygód na świeżym powietrzu.

Gadżety erotyczne dla par – najlepszy sposób na urozmaicenie

Ogromne możliwości urozmaicenia życia seksualnego dają dziś gadżety erotyczne dla par. Erotyczne zabawki dla par mogą mieć przeróżną postać i funkcję. Producenci gadżetów erotycznych prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych rozwiązań, przeznaczonych zarówno do urozmaicenia gry wstępnej, jak i samego stosunku. Dużą popularnością cieszą się cały czas klasyczne bestsellery jak wibratory dla kobiet. Wśród nich możemy wyróżnić wibratory przeznaczone do stymulacji określonych obszarów. Jest to na przykład wibrator łechtaczkowy lub wibrator króliczek, który pozwala na jednoczesną stymulację łechtaczki oraz okolic punktu G.  Oczywiście wibratory to nie wszystko. Do urozmaicenia życia intymnego mogą posłużyć dużo prostsze gadżety erotyczne jak, chociażby opaska na oczy czy szarfy do krępowania. Zarówno opaska na oczy, jak i delikatny bondage mogą być niezapomnianymi przeżyciami dla obojga partnerów. 

Jednym z niewielu gadżetów erotycznych dla par, który umożliwia jednoczesną stymulację obojga partnerów w czasie stosunku, są wibrujące pierścienie erekcyjne. Pierścień erekcyjny to elastyczny okrąg, zakładany przez mężczyznę na nasadę członka. Ma on za zadanie przedłużyć stosunek oraz zwiększyć erekcję i odczuwaną przyjemność. Niektóre pierścienie erekcyjne są dodatkowo wyposażone w specjalne wypustki lub wibrującą nakładkę, która w trakcie stosunku stymuluje łechtaczkę partnerki. Sex shopy oferują różne modele pierścieni erekcyjnych od najprostszych lateksowych obręczy, po wibrujące pierścienie oferujące różne tryby pracy.

Nie tylko gadżety erotyczne – czego jeszcze można wypróbować?

Dla wielu par, szczególnie tych bardziej konserwatywnych w sprawach seksu, użycie typowych gadżetów erotycznych może nie być komfortowe. Jeśli nie potraficie się do tego przełamać, to oczywiście nie ma się do czego zmuszać. Istnieje kilka innych rzeczy, które możecie wypróbować. W pierwszej kolejności są to żele pobudzające. Zostały one stworzone w celu urozmaicenia zarówno stosunku, jak i gry wstępnej. Szczególnie dobre efekty mogą dać żele stymulujące łechtaczkę, które ułatwiają osiągnięcie orgazmu. Badania przeprowadzone przez producenta jednego z najpopularniejszych żeli tego rodzaju wykazały, że aż 80% kobiet osiąga orgazm po ich zastosowaniu. 

Afrodyzjakiem dla wielu par może być również wspólny intymny masaż. W tym celu warto wybrać preparat do masażu całego ciała, włącznie ze strefami intymnymi. Jeśli jednak używacie prezerwatyw, pamiętajcie, żeby unikać środków zawierających tłuszcze. Mogą one uszkodzić lateks, z którego zrobione są prezerwatywy. 

W wielu przypadkach najlepszym sposobem na urozmaicenie życia seksualnego jest po prostu szczera rozmowa. Nie bójcie się rozmawiać z partnerem czy partnerką na temat swoich potrzeb, oczekiwań czy fantazji.

Udostępnij

O autorze