Strona główna
Siłownia
Tutaj jesteś

Maszyny na siłowni – Przewodnik po sprzęcie

4 stycznia 2019 najpopularniejsze maszyny na siłowni


Dobra siłownia, wyposażona w maszyny wysokiej jakości w ilości wystarczającej na swobodny trening nawet w godzinach szczytu to klucz do sukcesu. Jakie sprzęty do ćwiczeń powinny znaleźć się w porządnej siłowni?

Maszyny w strefie cardio

  • Bieżnie, które bardzo często wykorzystywane są do wykonywania rozgrzewki lub treningu cardio. W zimie będą chętnie używane również przez biegaczy, którym minusowe temperatury uniemożliwiają wykonanie treningu na zewnątrz. Nowoczesne bieżnie, napędzane wyłącznie siłą człowieka, z wyłączeniem napędu elektrycznego to HIT ostatnich miesięcy. Możliwość regulacji obciążenia zwiększa możliwości treningowe i poziom trudności, podwyższając tym samym efektywność.
  • Rowery treningowe z wygodnym siedziskiem oraz możliwością regulacji wysokości. Niezbędnym wyposażeniem jest regulacja oporu, a także dla osób wykonujących długie cardio monitor z możliwością podłączenia do internetu.
  • Orbitreki z regulacją długości kroku oraz szybkości. Ergonomiczne uchwyty pozwolą na zaangażowanie nie tylko dolnej części tułowia, ale również ramion i pleców. Gumowe, antypoślizgowe stopnie zapobiegną ślizganiu się stopy.
  • Wioślarze, najlepiej te, które powstały we współpracy z Olimpijczykami. Maszyny do budowania siły i wytrzymałości są niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnych siłowni. Możliwość regulacji oporu to oczywista opcja przy tym sprzęcie.
  • Na punkcie tego sprzętu oszalały dziewczyny z instagrama, wymyślając kolejne propozycje zastosowania do tej, mogłoby się wydawać ograniczonej w możliwościach maszyny. Mowa oczywiście o niekończących się schodach! Trening pośladków uzupełniony o sesję cardio na tej maszynie da oczekiwane efekty każdej pani.

Maszyny na siłowni do treningu siłowego

  •  Maszyna do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej i pleców, z regulacją wysokości siedziska oraz zastosowania dodatkowego obciążenia w formie talerzy.
  • Suwnica do treningu nóg, umożliwiająca bezpieczny trening nawet na największych obciążeniach, umożliwiająca osobom początkującym i zaawansowanym na zastosowanie oporu dopasowanego do ich siły i poziomu.
  • Maszyna 2w1 do treningu mięśni dwugłowych i czterogłowych nóg z regulacją wysokości wałków, umożliwiającą dopasowanie maszyny w zależności od długości nóg trenującego.
  • Maszyna do treningu nóg i łydek stojąc, z regulacją nachylenia kąta podstawy. Ta pozycja pozwala na przećwiczenie dołu ciała w najczęściej używanej pozycji.
  • Wyciąg dolny i górny ze skosem, dzięki któremu w kompleksowy sposób możemy przećwiczyć mięśnie pleców.
  • Maszyna do podciągania ze wspomaganiem, umożliwiająca trening pleców również osobom początkującym. Dodatkowo przesuwany stopień nierzadko jest wykorzystywany do ćwiczeń akcesoryjnych na pośladki.
  • Maszyna do wypychania na klatkę piersiową, pozwalająca na regulację obciążenia.
  • Maszyna 2w1 do treningu mięśni dwugłowych i trójgłowych ramion. Doskonała do superserii. Za pomocą jednej zmiany ustawienia można zmienić trenowaną partię.
  • Maszyna do wypychania na mięśnie naramienne, pozwalająca na zbudowanie siły i zwiększanie ciężaru z treningu na trening.
  • Maszyna Smitha (suwnica) wykorzystywana nie tylko przez mężczyzn, ale również przez kobiety. Daje ona ogromne możliwości trenowania zarówno dolnych, jak i górnych części ciała.
  • Maszyna do wypychania nóg w tył, dzięki której w łatwy sposób można wyizolować mięśnie pośladkowe.
  • Maszyna 2w1 do treningu mięśni przywodzicieli i odwodzicieli – wykorzystywana chętnie przez panie, którym zależy na smukłych i pięknych nogach oraz pośladkach.

Jeśli tylko pozwala na to metraż siłowni nie powinno na niej zabraknąć wieży z kilkoma stanowiskami, które pozwalają w szybki sposób przesiąść się przy wykonywaniu superserii lub serii łączonych.

Maszyny na siłowni do treningu ogólnorozwojowego

Z pewnością na każdej porządnej siłowni powinny znaleźć się klatki i stacje do treningu funkcjonalnego, wyposażone w drążki, uchwyty do TRX, tarcze do rzucania piłką i drabinki. Tego typu konstrukcje dają nieograniczone możliwości i wykonanie treningu całego ciała. Będą przydatne dla osób, które trenują kalistenikę i szukają miejsca do doskonalenia flagi i innych figur.

Stretching i cool down

Maszyna do rozciągania przednich partii tułowia i kończyn dolnych oraz maszyna do rozciągania tylnej części tułowia stanowią doskonały zestaw do wydłużenia mięśni całego ciała. Mają one ogromną przewagę nad klasycznym rozciąganiem na macie. Pozwalają w ułatwiony sposób pogłębić pozycję, za pomocą hamulca zatrzymać dany zakres i bez oszukiwania wytrzymać w konkretnej pozycji zadaną ilość czasu. Elementy wykonane z miękkich materiałów podwyższają komfort podczas stretchingu. Zakresy pogłębienia pozycji dają możliwość na systematyczne kontrolowanie osiąganych efektów i motywację do dalszej praktyki.

Ogólne cechy, które powinny łączyć maszyny na siłowni to wykonanie z materiałów najwyższej jakości, które nie tylko zapewnią komfort, ale i posłużą przez wiele lat. Częste naprawy i wymiana sprzętu generują niepotrzebne koszty, które nie są mile widziane w biznesie. Najlepiej, jeśli urządzenia do ćwiczeń wyposażone będą w najnowsze technologie, jak impulsy elektryczne lub zapisywanie osiągnięć w chmurze użytkownika. Dzięki nim zwiększa się nie tylko motywacja do praktyki, ale również wzrasta efektywność treningu, a czas trwania ćwiczeń może być skrócony.

zakłady sportowe

Strefa Ruchu

Nasz zespół specjalistów dzieli się profesjonalną wiedzą z zakresu siłowni, lifestyle'u i sportu. Doradzamy w kwestiach treningowych, zdrowego odżywiania oraz utrzymania aktywnego trybu życia. Nasi eksperci to doświadczeni trenerzy, dietetycy i sportowcy, którzy dostarczają wartościowych porad i motywacji. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, nasi czytelnicy mogą skutecznie osiągać swoje cele i cieszyć się zdrowym, aktywnym życiem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sprzęt na siłownię
ławka treningowa
Damski strój na siłownię

Jesteś zainteresowany reklamą?