Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

LifestyleSport

Czy warto kupić tanie buty do biegania?

Czy warto kupić tanie buty do biegania?

Planujesz kupić nowe buty do biegania i nie wiesz na co się zdecydować? Drogie marki kuszą reklamą, a tanie ceną? Czy warto zaryzykować i kupić te tańsze?

Rynek dla biegacza – czyli asortyment, w którym można się zagubić! 

Obecnie rynek branży sportowej jest jednym z najprężniej rozwijających się w Polsce. Bieganie jest numerem jeden wśród aktywności uprawianych przez pasjonatów zdrowego stylu życia, wybierane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. 

Popularność biegania zawdzięczamy prostocie, podobno wystarczą wygodne buty i można zaczynać. Ale czy na pewno? Rynek dla biegacza jest dość łaskawy i oferuje szeroki zakres zarówno butów do biegania, odzieży do biegania, jak i wielu gadżetów przydatnych w trakcie biegu. Powstają nawet specjalne branżowe sklepy dedykowane biegaczom. Ale jak się w tym nie zagubić? Jak kupować z głową? Jak wybrać idealne buty do biegania?

Na co zwrócić uwagę kupując buty do biegania? 

Przed zakupem butów do biegania watro wybrać się na konsultację, gdzie specjalista sprawdzi typ stopy (supinacja, neutral, pronacja) oraz określi prawidłowy rozmiar buta (powinny być około 1 cm większe).

 Zastanawiasz się na co jeszcze zwrócić uwagę kupując buty do biegania? 

  • OPINIA 

Mówi się, że „reklama dźwignią handlu”, co zatem może być lepszą reklamą niż pozytywne opinie klientów korzystających z butów do biegania Jeśli nie masz czasu na research w sklepach sportowych wystarczy, że zdasz się na opinię innych. 

  • JAKOŚĆ WYKONANIA

Biegając dużo warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i materiały, z których wykonane są buty. Powinny być trwałe i zapewniać stopie odpowiednią cyrkulację powietrza. 

  • ZASTOSOWANA TECHNOLOGIA 

Jeśli biegasz sporadycznie nie będzie to miało tak dużego znaczenia. Jeśli jednak trenujesz bieganie regularnie technologia w jakiej wykonane jest obuwie do biegania znacznie przełoży się na komfort użytkowania i progres w treningu. 

  • CENA

Zakres cenowy potrafi być naprawdę zróżnicowany. Buty do biegania w dyskoncie można kupić już za 50 zł. Ceny butów znanych marek wahają się pomiędzy 200-800 złotych.

  • MARKA

Na rynku istnieje wiele marek oferujących buty i odzież do biegania. Od mniejszych po profesjonalne marki, których logo jednoznacznie kojarzy się z bieganiem. 

  • WYGODA

Wygoda to cecha bardzo indywidualna. Przed zakupem najlepiej przymierzyć buty i sprawdzić czy dobrze leżą, zapewniając naszej stopie komfort i dobrą amortyzację. Nie ma uniwersalnych butów, które będą wygodne dla każdej stopy. 

  • WYGLĄD

Przede wszystkim dobre, ale też ładne buty do biegania oraz odzież sportowa stały się po prostu modne. Wybierając obuwie, zwróć też uwagę na to co Ci się podoba. Zarówno buty do biegania damskie, jak i buty do biegania męskie, kuszą w najnowszych kolekcjach barwami tęczy. Skoro najwięcej aktywnych osób wybiera właśnie bieganie, to może czas się wyróżnić!

Tanie buty do biegania – czy ich zakup to dobry wybór?  

Tańsze buty do biegania można kupić do około 150 zł. Wybór może nie jest ogromny, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Producenci, nawet tańszych marek, dbają o klienta proponując ciekawe wersje kolorystyczne i nie najgorsze rozwiązania technologiczne.

Czy warto kupić więc tanie buty do biegania? 

Podsumowując, wszystko zależy od tego jak często biegasz i jaki jest Twój cel treningowy.  Dla osób początkujących, biegających spokojnym tempem będą one świetnym wyborem.

Udostępnij

O autorze