Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

SportStyl Życia

Rower w mieście – jak przygotować się do sezonu?

Rower w mieście – jak przygotować się do sezonu?

Rowery to jedna z najchętniej wybieranych form transportu w dużych miastach. Swoją popularność zyskują dzięki możliwości znacznego skrócenia czasu dojazdu do newralgicznych punktów miasta oraz pozytywnemu wpływowi na środowisko. Jeśli wraz z nadchodzącym sezonem planujesz porzucić dotychczasowe środki transportu na rzecz jednośladu – zapraszamy do krótkiego poradnika, w którym pokażemy Ci, w jaki sposób się do tego przygotować. 

Dlaczego warto przerzucić się na rower?

Pozytywne skutki korzystania z roweru można by wymieniać naprawdę długo. Przepełnione samochodami miasta sprawiają, że zalety takie jak poprawa kondycji, czy możliwość wprowadzenia oszczędności do domowego budżetu, to jedynie kropla w morzu korzyści. Które sprawiają, że coraz częściej widujemy je na polskich ulicach.

Wśród licznych powodów, dla których społeczeństwo masowo przesiada się na jednoślady, jest ich pozytywny wpływ na zdrowie. I nie są to puste słowa, a potwierdzone licznymi badaniami fakty, które wyraźnie wskazują na lepsze dotlenianie organizmu, a nawet poprawę sfery psychicznej. Jazda na rowerze to aktywność, która angażuje całe ciało, co również przekłada się na poprawę wydolności i odporności.

Wyższość rowerów nad samochodami można także zauważyć na podstawie takich parametrów, jak brak konieczności tankowania, czy znacznie niższe koszty naprawy. W porównaniu do chodzenia zaś jest szybsze, ale też wygodniejsze niż zatłoczona komunikacja miejska.

Akcesoria, które warto mieć

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał roweru, warto go odpowiednio wyposażyć. Nie tylko podniesiemy komfort podczas użytkowania, ale także bezpieczeństwo. Rowerową przygodę dobrze rozpocząć od wyboru odzieży ochronnej. Jako najważniejszy element wskazuje się oczywiście kask, który w znacznym stopniu pozwala wyjść bez szwanku podczas ewentualnego zderzenia z innym pojazdem, czy utraty równowagi na nierównym terenie. 

Akcesoria rowerowe w ofercie Bricomarche.pl mają za zadanie poprawiać naszą widoczność na drodze, aby nie zagrażać innym użytkownikom. Rower powinien posiadać odpowiednie oświetlenie przednie (białe) oraz tylne (czerwone). Niezwykle istotne są także hamulce, których stan należy bezwzględnie weryfikować przed każdą podróżą. Wygodę podczas jazdy zapewni odpowiednia wysokość siodełka, którą należy dopasować do wzrostu. Akcesoria rowerowe w ofercie Bricomarche.pl to także praktyczne gadżety, takie jak koszyki na zakupy, błotniki, czy zabezpieczenia. Korzystanie z dróg publicznych wymaga także posiadanie sygnału dźwiękowego. Jeśli nie masz jeszcze ulubionego hobby – wsiadaj na rower, a już nigdy nie powrócisz do starych metod przemieszczenia.

Udostępnij

O autorze