Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

Poradnik

Jak zatroszczyć się o twarz po goleniu?

Jak zatroszczyć się o twarz po goleniu?

Golenie to zabieg, na który decyduje się wielu mężczyzn. Niestety na wielu z nich nie wpływa on korzystnie. Skóra po goleniu jest bowiem podrażniona. Może się też zdarzyć, że w wyniku golenia poleje się krew, pojawią się zacięcia. Jak temu przeciwdziałać?

Jak przygotować skórę do golenia?

Wielu mężczyznom wydaje się, że ich skóra nie potrzebuje specjalnego traktowania – w końcu jest twardsza i mocniejsza niż cera kobiet. Warto jednak pamiętać, że męska skóra twarzy, choć twarda jest również bardzo wrażliwa i bardziej skłonna do podrażnień. Oznacza to, że wymaga ona wyjątkowej dbałości, szczególnie przed tak intensywnymi zabiegami jak golenie. Przygotować można ją, odpowiednio zmiękczając naskórek. W tym pomogą kosmetyki takie jak pianka, mydło lub olejek do golenia. To, po który specyfik się sięgnie, warto dopasować do potrzeb skóry. Zawsze natomiast trzeba zadbać o wdrożenie podstawowej zasady barberów starej daty -mówi ona: dobrze namydlone, to w połowie ogolone. Specjaliści radzą też, aby przed przyłożeniem maszynki do zarostu, najlepiej rozgrzać twarz przemywając ją gorącą wodą lub przykładając do niej rozgrzany ręcznik. W kolejnym kroku dobrze jest zaaplikować olejek, a na końcu żel, piankę lub krem.

skóra golenie

Jak uniknąć podrażnień po goleniu zarostu?

Podrażniona skóra twarzy pojawić może się zarówno po goleniu tradycyjną maszynką jak i żyletką czy brzytwą. Najprostszym sposobem na podrażnienia jest sięgnięcie po kosmetyki do golenia dobrej jakości. Ich zadaniem będzie zmiękczenie zarostu i maksymalne nawilżenie skóry. Oprócz tego na perfumeria.pl/collections/dla-mezczyzn-wody-po-goleniu warto wybrać dobrą wodę po goleniu. Tą z dodatkiem alkoholu powinni wybierać panowie ze skórą normalną lub tłustą. Kilka kropel specyfiku wklepanego w twarz zdezynfekuje cerę, poprawi jej kondycje, a także otoczy ją pięknym zapachem. Po goleniu ulgę podrażnionej cerze przyniosą też balsamy. Warto sięgać przede wszystkim po te zawierające ekstrakt z aloesu, alantoinę, witaminę B5, miętę, liście pokrzywy, olej kokosowy, witaminę E.

kosmetyki do golenia

Jak golić zarost, aby uniknąć podrażnień?

Aby uniknąć podrażnień, konieczne jest również zastosowanie odpowiedniej techniki golenia. O tę powinni zadbać przede wszystkim panowie, którzy zarost usuwają brzytwą lub wielorazową maszynką – powodują one więcej skaleczeń niż jednorazowe maszynki. Zatroszczyć należy się o właściwy kąt golenia oraz siłę nacisku. Dużą uwagę należy również zwrócić na poprawne naciągnięcie skóry – może to zdecydować o powstaniu podrażnień lub ich braku.

Udostępnij

O autorze