Strefa Ruchu

Blog tematyczny o sporcie

PoradnikiStyl Życia

Poznaj top 5 prezentów, które warto zakupić dla miłośnika aktywności fizycznych i zdrowego stylu życia

Poznaj top 5 prezentów, które warto zakupić dla miłośnika aktywności fizycznych i zdrowego stylu życia

Otrzymywanie prezentów jest przyjemne, ale dawanie daje jeszcze więcej przyjemności. Jednak czasami nie wiemy, co zakupić, by sprawić komuś radość. Oczywiście można pójść na łatwiznę i kupić bon podarunkowy czy voucher, ale można też nieco bardziej się przyłożyć. Jeżeli więc zamierzacie zakupić prezent dla miłośnika aktywności fizycznych i zdrowego stylu życia, to mamy dla Was top 5 pomysłów na idealny prezent.

Top 1: Akcesoria rowerowe

akcesoria rowerowe

Jazda na rowerze daje dużą przyjemność, ale jest także bardzo zdrowa. Trzeba przyznać, że nawet godzinna jazda sprawia, że możemy się lepiej poczuć i odstresować. A po pewnym czasie zauważamy, jak nasza sylwetka jest wymodelowana. Stąd też jeżeli chcecie kupić prezent dla amatora jazdy na jednośladzie, to polecamy Wam zakup akcesoriów rowerowych. Ale tutaj mamy dla Was radę, nie kupujcie ich w supermarkecie, bo wtedy jakość pozostawia wiele do życzenia. Sklep rowerowy z prawdziwego zdarzenia to mejsce, gdzie warto szukać takich produktów. Wśród akcesoriów, które bardzo dobrze się sprawdzą możemy wymienić ochraniacze na kolana czy łokcie bądź też kask. Wiadomo o bezpieczeństwo trzeba dbać, wszak jest najważniejsze, ale wiele osób o tym zapomina, a poprzez taki prezent można o tym przypomnieć. Możecie też kupić bidon czy nawet dzwonek rowerowy. Ten drugi poza funkcją informacyjną pełni też rolę świetnego gadżetu, szczególnie jeżeli wybierzemy ten dizajnerski.

Top 2: Kijki do nordic walking

Nasza druga propozycja sprawdzi się idealnie dla wszystkich miłośników i miłośniczek chodzenia z kijkami, czyli nordic walking. Trzeba przyznać, że i taka aktywność jest warta uwagi. Jednak u wielu osób można zauważyć, że ich kijki są już delikatnie mówiąc zużyte, a mówiąc precyzyjniej totalnie zniszczone. Dlatego komplet nowych kijków będzie prezentem jak znalazł. 

Top 3: Książka kucharska

Chcemy zdrowo się odżywiać, ale nie zawsze wiemy, jak to robić. Dlatego też jeżeli bliska Wam osoba przeszła na stronę zdrowia, czyli stała się aktywna i planuje też mienić swoją dietę na tę zdrową, to doskonałym prezentem dla niej będzie książka kucharska ze zdrowymi przepisami. Możecie wybrać zbiór ogólnych przepisów, ale też postawić na taką bardzo celowaną tematycznie, czyli jeżeli ktoś lubi włoską kuchnię, to warto wybrać książkę z przepisami z tej kuchni, ale w wydaniu zdrowym i małokalorycznym. Analogicznie sytuacja wygląda z wegetarianami czy weganami, choć zasadniczo ich dieta już z założenia jest zdrowa, choć problemem mogą być niedobory, jeżeli nie będzie odpowiednio zbilansowana.

Top 4: Sprzęt kuchenny

blender

Mówi się, że sprzęt kuchenny to nie jest dobry pomysł na prezent, ale to nieprawda, wszak dla pewnych osób będzie jak znalazł. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli zakupu miseczek czy kubków bądź kompletu garnków, ale raczej myślimy o sprzęcie dzięki któremu przygotowanie zdrowego jedzenia będzie jeszcze łatwiejsze. Możecie więc zakupić parowar, ale także blender do smoothie. Ciekawym wyborem jest też sokowirówka, jednak jest to już zdecydowanie droższy prezent. Jeżeli Wasz budżet jest raczej niezbyt duży to blender do smoothie wraz z książkami z przepisami na zdrowe i smaczne smoothie będzie prezentowym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście możecie też postawić na maszynę do jogurtów, która nie jest bardzo droga, ale nie jest także bardzo tania, a samodzielne przygotowanie zdrowych i naturalnych jogurtów może sprawiać sporo frajdy, a jedzenie ich dodatkowo przyjemności dla naszych kubków smakowych.

Top 5: Waga

Często można usłyszeć, że waga to prezentowy faux pas, wszak niejako przez nią sugerujemy, że ktoś powinien się odchudzić. Ale w przypadku osób aktywnych waga może sprawdzić się idealnie i wręcz być świetnym pomysłem na prezent. Szczególnie jeżeli nie wybierzecie podstawowego modelu, który pokazuje tylko ilość kilogramów, lecz taką, która ma zdecydowanie więcej opcji, a więc pokazuje np. stosunek mięśni do tkanki tłuszczowej. 

W naszym zestawieniu przedstawiliśmy Wam 5 fajnych pomysłów na prezent. Co ważne, każdy znajdzie idealną propozycję, wszak w zestawieniu są prezenty tanie czy bardzo tanie, ale i te, za które trzeba dosyć sporo zapłacić.

Udostępnij

O autorze